FILOZOFIA VÝUKY

Pre zlepšenie hry a výkonnosti u mojich klientov sa v prvom rade sústreďujem na pozíciu kontaktu hlavy palice s golfovou loptičkou, na to ako sa hlava golfovej palice správa a ako to súvisí s letom golfovej loptičky. Od diagnostiky kontaktu sa posúvam k zlepšeniu pohybu tela prostredníctvom, ktorého hráč alebo hráčka dosiahne žiadané zlepšenie kontaktu s golfovou loptičkou a následne letu loptičky.

Ku každému hráčovi pristupujem s individuálnym prístupom, keďže každý sme jedinečný v rôznych oblastiach ako stavba tela, flexibilita, sila a každý reagujeme na rôzne typy komunikácie a tréningové metódy.

Moja tréningová metóda je výrazne ovplyvnená mojim dlhoročným trénerom a mentorom Garym Allissom, ktorý má štatút PGA Master Professional v rámci PGA of Great Britain and Ireland a je magazínom Golf Monthly dlhoročne hodnotený za top 25 trénera vo Veľkej Británii. Moja metodika bola tak isto výrazne ovplyvnená štúdiom Britskej PGA a neskôr postgraduálneho štúdia športového trénerstva so zameraním na golf na univerzite v Birminghame v Anglicku. V neskoršej fáze mojej kariéry som sa začal aktívne venovať analýze švihov v 3D priestore kde sa mi otvorili nové obzory ohľadom golfovej techniky a biomechaniky.

Množstvo praktických zručností pre uplatnenie a vylepšenie svojej filozofie som získal počas tréningu veľkého množstva rekreačných hráčov ako aj tréningom viacerých členov a členiek reprezentácie SR. Moja trénerská filozofia bola obohatená aj hráčskymi skúsenosťami vyplývajúcimi z množstva rokov strávených na elitnom amatérskom levely a z hrania profesionálnych turnajov, ktorým sa doteraz venujem. Nemalú rolu v mojom neustálom trénerskom zdokonaľovaní hrá zároveň aj navštevovanie rozličných golfových seminárov a kurzov a samo štúdium golfovej literatúry. Preto moja metodika výuky je podložená vedeckými poznatkami a práve nové vedecké poznatky v oblasti motoriky a športového trénerstva spôsobujú že moja filozofia výuky je v neustálom vývoji.

 

„No matter how good you are, you can always get better, and that’s the exciting part.“
                                                                                                                                         Tiger WOODS